RSS
piątek, 22 lutego 2008
Postcard swap: the love edition
detail of heart I got from S'mee via chookooloonks swap

W tym tygodniu dostałam 6 kartek z walentynkowej wymiany, w tym aż 5 jednego dnia :-)

heart I got from S'mee via chookooloonks swap

To serce, zrobione przez S'mee, dotarło pierwsze. Zrobione jest z cienkiej sklejki, niestety w drodze zostało złamane. Chociaż było wysłane w kopercie na odwrocie serca jest mój adres - jak na prawdziwej pocztówce. Bo to, jak sama nazwa wskazuje, właściwe była wymian pocztówkowa. Dodatkowo w kopercie była kartka ozdobiona takim zdjęciem.card I received via chookooloonks swapcard I received via chookooloonks swap
nicmowat.my-expressions.comcard I received via chookooloonks swapcard I received via chookooloonks swap - photo by sendercard I received via chookooloonks swap


Czekam jeszcze na cztery, jak dojdą na pewno pokażę :-)
Julia
19:03, sandija
Link Komentarze (1) »
czwartek, 14 lutego 2008
Słodkich Walentynek
sweet Valentine's Day

free music
Julia
13:48, sandija
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 11 lutego 2008
Walentynki
Valentine I made for a swap

Tak jak obiecałam pokazuję kartki, które zrobiłam na wymianę organizowaną na blogu chookooloonks - postcard swap: the love edition. Przy okazji fankom i fanom (jeśli tacy są ;)) wymian polecam blog SwapDex, na którym są zbierane informacje o różnych swaps i dzięki któremu znalazłam tą moją.

handmade valentines

valentine

valentine


valentine

valentine

Szczerze mówiąc robienie tych kartek szło mi dość opornie i średnio jestem z nich zadowolona. Początkowo miałam zrobić je w stylu tej ostatniej i ozdobić kartki zdjęciami powycinanymi z gazet. Jednak zrobienie jednej pocztówki zajęło mi za dużo czasu i skończyło się na sercach origami i zrobionych szydełkiem.

Zrobienie takiego papierowego czy włóczkowego serca to tylko kilka chwil a myślę, że będzie miłym drobiazgiem dla kogoś bliskiego. Podaję więc linki do instrukcji, z których korzystałam przy ich wykonywaniu.
Serca origami:
  • ze skrzydełkami (dział valentine's day)
  • ozdobne
  • proste
Serca szydełkowe:
  • proste
  • ażurowe
Julia

PS. Zwinęłam sobie archiwum dzięki instrukcji s.z.y.m.o.na i zakładki przy pomocy eskeya . Dziękuję.
21:57, sandija
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 lutego 2008
Ślimaczki - cynamonki i playlista
cinnamon rolls

Zainspirowana m.in. i blogową notką oraz pysznymi bułeczkami, które kiedyś jadłam u Ciotuni upiekłam cynamonowe bułeczki. Znane są też one jako cynamonki, chociaż w moim wydaniu to raczej ślimaczki i tak były całkiem smaczne. Przepis stąd (tylko zamiast margaryny dodałam masło).

A teraz z innej beczki, zrobiłam sobie muzyczną składankę o znaczącym tytule "Love Is in the Air". Miała mnie wprowadzić w walentynkowy nastrój i uprzyjemnić robienie kartek na walentynkową wymianę. To co udało mi się wypocić pokażę w kolejnym wpisie, a piosenek można posłuchać już teraz - player jest pod zakładkami. Robienie takiej playlisty to fajna zabawa. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.deezer.com i dodawać ulubione kawałki. W ogóle Deezer to super sprawa można legalnie i za darmo słuchać muzyki, a wybór utworów jest naprawdę duży.
Julia
23:57, sandija
Link Dodaj komentarz »
www.flickr.com
Julka Julka's Postcrossing photoset Julka Julka's Postcrossing photoset