RSS
piątek, 16 listopada 2007
Sweter
my sweater (crochet)

Sweter ten zaczęłam robić pod koniec zimy. Robiło się go szybko, łatwo i przyjemnie - szydełko 4 mm, stosunkowo gruba włóczka i ażurowy wzór zdziałały swoje. Właściwie zostało mi poprzeciąganie nitek i dorobienie kilku rzędów w rękawie, ale zrobiło się ciepło i sweter poszedł w odstawkę. Ponieważ nastał już sezon swetrowy przyszła też pora na dokończenie szaraka i jego blogową prezentację.
Wzór znalazłam na tej stronie www.initiative-handarbeit.de/ a dokładniej tu.

my sweater (crochet)

Aha, jeszcze moje modyfikacje, a właściwie jedna główna. Z tyłu - przy dekolcie dodałam dwa dodatkowe motywy wzoru, żeby dekolt nie spadał mi z ramion. Rękawy wyszły mi krótsze bo zabrakło mi włóczki i teraz zauważyłam, że nie obrobiłam pikotkami dekoltu, ale bez nich jest chyba lepiej.
Julia
23:23, sandija
Link Komentarze (2) »
środa, 07 listopada 2007
Jesień
Autumn scenery


Autumn scenery


Autumn scenery


Julia
13:59, sandija
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 04 listopada 2007
Różowy komplet
Crochet beanie, scarf and wrist warmers

Niedziela zaowocowała mini sesją zdjęciową, w ramach której uwiecznione zostały moje starsze i całkiem nowe wyroby. Na początek coś starszego, czyli zeszłoroczny szydełkowy komplet: czapka, szalik i mitenki.

A beanie with a bill

Czapkę zrobiłam według opisu z mojego ulubionego forum - Craftster. Z resztą mitenki też, ale teraz nie mogę znaleźć wątku z opisem ich wykonania. Szalik to prosty, ażurowy wzór: trzy słupki, trzy oczka łańcuszka. Wszystkie elementy tego kompletu są łatwe do wykonania i robi się je super szybko.

beanie and scarf

wrist warmers

Julia
23:31, sandija
Link Dodaj komentarz »
www.flickr.com
Julka Julka's Postcrossing photoset Julka Julka's Postcrossing photoset