RSS
wtorek, 25 grudnia 2007
Wesołych Świąt
Wesołych Świąt / Happy Holidays
01:23, sandija
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 grudnia 2007
Moje świąteczne dekoracje
my christmas decorations

W tym roku postanowiłam zrobić dekoracje okienne pod hasłem "na bogato", czyli trochę w stylu barokowym. Jest więc złoto, perły, czerwone ptaszki i czerwone kryształki.

close-up

Tworzenie tego wystroju polegało głównie na malowaniu na złoto. Malowałam przede wszystkim orzechy ale makaron też się załapał ;)

walnut wreath

Julia
00:46, sandija
Link Komentarze (1) »
wtorek, 11 grudnia 2007
Dwie czapki, szalik i pół rękawiczki
floppy crochet hat (sort of)

taki jest aktualny stan akcesoriów zimowych, które wykonałam w tym sezonie. Teraz mam zamiar zrobić jeszcze chustę/szalik do niebieskiej czapki i dokończyć rękawiczki.

crochet hat

Pierwsza czapka była inspirowana wielkimi i grubymi czapkoberetami, które spodobały mi się w zeszłym sezonie. Na przykład takimi jak te Britney i Ashlee (trzeba trochę przewinąć w dół). Nie chciałam, żeby był dużo za duży i chyba się udało. Robiłam na oko, szydełkiem 4 mm z włóczki Puchatka.

round ripple hat

Tą z kolei zrobiłam na wzór czapki znalezionej w tym wątku na forum Craftster. Tu bardziej się nakombinowałam z wzorem ale myślę, że wyszedł dobrze. Trochę gorzej było z kształtem czapki, chociaż pewnie wynika to z grubości włóczki. Moja była cieńsza (szydełko 3 mm).
Szalik słabo widać i w dodatku na zdjęciu jest jeszcze nieskończony. Zrobiłam go podobnym wzorem co czapkę i zakończyłam pomponami.

round ripple hatJulia
23:19, sandija
Link Dodaj komentarz »
sobota, 01 grudnia 2007
Wymiana ozdób świątecznych - Holiday Ornament Swap
my packages ready to send
 
No więc stało się, wzięłam udział w mojej pierwszej wymianie :) Idea wymian, które są popularne wśród robótkowych blogowiczów (i nie tylko), od razu mi się spodobała. Ale oczywiście ja jak to ja, musiałam się z tym pomysłem oswoić.

Zaczęłam od czegoś prostszego, czyli od wymiany pocztówek - Postcrossingu, o którym już pisałam na blogu. Teraz przyszedł czas na wymianę robótkową, więc jak na stronie blog.craftzine.com zobaczyłam post o tej wymianie pomyślałam, że to coś dla mnie. Wysłałam maila, po kilku dniach dostałam listę osób z grupy, do której mnie przydzielono i tak zostałam szczęśliwą uczestniczką Holiday Ornament Swap :D
 
Na zdjęciu u góry widać przygotowane przeze mnie paczki. Wczoraj zostały już wysłane i mam cichą nadzieję, że dotrą do adresatek jeszcze przed świętami. Do przebycia mają kawał drogi: 6 poleciało do Stanów, 1 do Kanady, 1 do Hiszpanii i 1 do Finlandii.
 
A w poniedziałek dostałam już pierwszą przesyłkę:
 
my first swap package received
 
Paczkę wysłała Mindy - Sweet Ninja , a był w niej, jak widać, krasnal - ozdoba na choinkę, pocztówka (reprodukcja obrazu namalowanego przez Mindy) i torebka kakao + marshmallows.
 
Thank you Mindy!
Julia
18:06, sandija
Link Dodaj komentarz »
www.flickr.com
Julka Julka's Postcrossing photoset Julka Julka's Postcrossing photoset